Kursy metody Cyriaxa, czyli najskuteczniejszego leczenia rehabilitacyjnego

cyriax kursyKażdy doświadczony fizjoterapeuta wie, jak ważny jest dobry kontakt z pacjentem. To bowiem od tego, ile informacji o swoim stanie zdrowia poda chory, zależy skuteczność leczenia. Pomocna w tym jest metoda Cyriax’a.

1. Czym jest metoda Cyriax’a?

Medycyna ortopedyczna Jamesa Cyriax’a jest nieskomplikowanym systemem nieoperacyjnego badania i terapii pacjenta cierpiącego na schorzenia układu mięśniowo- szkieletowego. Opiera się ona na prostej zasadzie zebrania dokładnego wywiadu ułożonego przez naukowca. Dzięki temu bez zbędnych badań zbiera się wszystkie niezbędne informacje, pozwalające na podjęcie najskuteczniejszego leczenia.

2. Kto może uczęszczać na kursy Cyriax’a?

Ten typ leczenia jest przeznaczony dla fizjoterapeutów, którzy posiadają niezbędną wiedzę z zakresu medycyny ortopedycznej. Dlatego też szkolenia tej metody są zazwyczaj kursami podyplomowymi.

3. Na czym polega szkolenie?

Oprócz poznania metody zaproponowanej przez brytyjskiego lekarza podczas zajęć rehabilitanci poznają szczegóły licznych schorzeń układu ruchu, a także dopełniają swoją wiedzę z zakresu anatomii. Dzięki niej kursanci są w stanie zróżnicować i zastosować konkretne leczenie dla wielu schorzeń, jakimi są na przykład przepukliny dyskowe lub niestabilności więzadłowe.

Cyriax kursy są oferowane przez liczne szkoły ortopedyczne, dlatego każdy fizjoterapeuta znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce do poszerzenia swojej wiedzy. Szkolenie znacznie ułatwi i usprawni bowiem jego codzienną pracę.

Tagged